Kompania farmaceutike me bazë në SHBA, Pfizer, thotë se vaksina e saj eksperimentale kundër koronavirusit duket të jetë 90 për qind efektive në provat në shkallë të gjerë.

Lajmi është mirëpritur gjerësisht, por kur do të jetë në dispozicion vaksina dhe për kë?

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb