Dridhje sizmike e 4.2R u shënuan në Athinë . Një dridhje sizmike e 4.2R u regjistrua në 19.09 në pasditen e së dielës në Athinë.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 21 km në veriperëndim të Athinës dhe thellësia fokale vlerësohet në 9.6 km, sipas studimit të rishikuar të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Vibrimi sizmik është ndier në shumë zona të Attikës.  Greqia shtrihet në një pjesë të ekspozuar nga tërmetet.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb