GREQI

Një tjetër lëkundje e fuqishme është ndjerë sot në Greqi.

Një tërmet  prej 3.9  ballë në shkallën Rihter u shënua sot në mëngjes në orën 05:02 në zonën detare në perëndim të Zakynthos.

Tërmeti kishte një thellësi fokale prej 13.3 kilometrash. Epiqendra ishte 33 km  nga qyteti i Zakynthos.

Nuk raportohen dëme apo të lënduar.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: