Gazetarja Dorjana Bezat raporton për BalkanWeb se ngjarja në zona e ish- NSHRAK dyshohet se është një atentat me lëndë plasëse i telekomanduar.

Dyshohet se lënda plasëse iu vendos automjetit në pjesën e përparme të saj dhe është shkatërruar tashmë.

Ndër të tjera automjeti shëprtheu mbi urë dhe dyshohet se me nisjen e saj shpërthimi është telekomanduar.

Deri më tani mësohet se shoferi i automjetit është dërguar në spital dhe ka shenja jete. Nuk dihet për dëme të tjera në njerëz.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb