MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut mund të shkojë drejt masave shtesë kufizuese në rast se COVID-19 vijon përhapjen.

Edhe pse ka dhënë dorëheqjen nga posti, ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka deklaruar se autoritetet po ndjekin situatën.

“Virusi për momentin ka infeksion të gjerë, jemi në komunikim dhe koordinim të vazhdueshëm me epidemiologët, mbetemi në ndjekje të situatës ndërsa nëse ka nevojë të veprojmë me masa të reja, atë do ta bëjmë”, ka shkruar Filipçe.

Venko Filipçe dha dorëheqjen pas zjarrit në spitalin Covid të Tetovës ku humbën jetën 14 pacientë të shtruar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb