Ka shumë për të kaluar dhe për marrë parasysh këtë javë – si në aspektin profesional ashtu edhe atë personal. Lajmi i mirë është se tre shenja do të kalojnë një kohë të mirë, falë aftësisë së tyre për të jetuar të tashmen. Ja cilat janë ato.

Dashi

Hyrja e Mërkurit në Bricjap më 12/7 ju tregon rrugën e qetësisë dhe analizës për të dalë nga ngërçet profesionale. Një bisedë e rëndësishme që keni dashur të bëni prej kohësh mund të dalë në pah – veçanërisht gjatë Hënës së Plotë te Binjakët më 8/12. Kombinuar me sundimtarin tuaj, Marsin retrograd në të njëjtën shenjë, keni shumë shanse të kuptoni më qartë gjërat që ju duken të pakuptueshme dhe të fitoni edhe në mosmarrëveshjet që dukeshin të vështira. Megjithatë, duhet të mbani mend se ata që ju rrethojnë nuk ju “kanë borxh”, ndaj mos u acaroni që në bisedën e parë.

Binjakët

Më në fund gjërat po shkojnë në vend dhe kjo është diçka që ju pëlqen. Pavarësisht se sa “alien” jeni, ju jeni gjithmonë në kërkim të hapësirës tuaj të sigurt. Megjithatë, hyrja e Mërkurit në Bricjap më 12/7 dhe Hëna e Plotë në datën 8 të muajit ju bëjnë më dyshues. Mundohuni të shmangni thashethemet dhe komentet, në mënyrë që të mos i hidhni benzinë ​​zjarrit, të cilin më vonë nuk do ta shuani lehtë.

Bricjapi

Mund të ketë një shqetësim këtë javë, pasi mendimet më të thella do të dalin në pah dhe do të ndodhin ndryshime të papritura. Megjithatë, në krahun tuaj do të ketë njerëz që kujdesen për ju dhe tek të cilët mund të mbështeteni. Në të njëjtën kohë, sharmi juaj “godet” në të kuqe dhe një njohje interesante është afër. Vetëbesimi juaj ju jep dorë në fushën e dashurisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: