“Çift më të lumtur nuk kishte”. Kështu e përshkroi marrëdhënien e djalit të tij, Naim Murselit dhe Liridonës, Shaban Murseli.

Në intervistë për emisionin ‘Me zemër të hapur’ në News24, babai i autorit të dyshuar si porositës të vrasjes së gruas së tij, Shabani, tha se ata ishin njohur me dashuri.

Pjesë nga intervista: 

Çfarë mund të më thuash për marrëdhënien e çiftit?

Naim Murseli: Familja ime ka pasur dashuri të madh mes këtyre dy personave. Tani jam jam i shokuar. Këtë mund ta pohojë dhe familja Ademaj. Janë njohur me dashur me njëri-tjetrin.

Më çfarë është marrë Liridona në Suedi??

Naim Murseli: Kur ka ardhur je i detyruar të bësh disa shkollime, duke filluar së pari me gjuhën dhe profesionin. Pastaj Liridona u punësua në një kompani që kujdesej për të moshurarit. Liridona kishte një dëshirë të hapte kompani të vetën dhe e ka hapur një kompani të suksesshëm të pastrimit.

Me çfarë të ardhurash e hapi kompaninë?

Naim Murseli: Ka investuar Naimi. Liridona punonte edhe në restorant. Naimi në vitin 2019 kishte shpërngulur në Gjermani për një kohë. Atje ka shkuar dhe Liridona, ku ndenji një muaj.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb