Dokumentari i Pamela Anderson me titull “Pamela, A Love Story” i cili do të shfaqet në Netflix më 31 janar, pritet të sjellë shumë zbulime.

Disa klipe të dokumentarit tashmë kanë rrjedhur në internet dhe siç rezulton, jeta e seks-simbolit të viteve ’90 është më e turbullt sesa mund ta imagjinonte kushdo.

Periudha kur ishte çift me Tommy Lee e shënoi në mënyrë të vendosur dhe jo në mënyrë të bukur. Edhe pse ai ishte dashuria e jetës së saj, siç e ka pranuar edhe ajo, në lidhjen e tyre ka një “faqe të zezë”, publikimi i kasetës seksuale që kishin marrë, pa pëlqimin e tyre. Edhe sot e kësaj dite, 28 vjet më vonë, ylli thotë se është ende i prekur nga ajo ngjarje.

Që nga dita kur video u shfaq në internet, jeta e Pamela Anderson dhe Tommy Lee ndryshoi krejtësisht. Ajo aktore dhe e njohur si “seks simboli global” e sheh karrierën e saj në kolaps nga një moment në tjetrin dhe ai, nga bateristi i Motley Crue, kthehet papritur në njeriun që luajti në video me Pamela Anderson.

“Ishte më ndryshe për mua sesa për Tommy. Tommy është një yll rock dhe kjo disi e rriti imazhin e tij. Por e dija që në atë moment karriera ime kishte përfunduar” , dëgjohet të thotë Pamela Anderson në një moment në dokumentarin e saj.

Megjithatë, vite më vonë, djemtë e saj flasin për shiritin rozë të nënës së tyre më lehtë se ajo. Në fakt, në “Pamela, a Love Story”, 26-vjeçari Brandon thotë: “Do të doja të bënte para. Ajo do të kishte bërë miliona dollarë nëse do të firmoste vetëm një copë letër. Në vend të kësaj, ajo u ul, nuk bëri asgjë dhe pa se karriera e saj po shuhej. Ajo ka qenë në borxhe pjesën më të madhe të jetës së saj”.

Pamela Anderson 2
Pamela Anderson 2

Djali i saj 25-vjeçar Dylan duket se është dakord me të. “Mendoj se historia do të kishte qenë ndryshe nëse ajo do të kishte fituar para nga kaseta. Ajo asnjëherë nuk u interesua për paratë”, tregon ai.

Ai mësoi për herë të parë për kasetën e prindërve të tij kur ishte ende në shkollën fillore. Siç e përshkruan Pamela Anderson: “Më kujtohet një ditë pas shkollës, Dylan erdhi tek unë duke qarë dhe më tha: “Mami, pse po e bën këtë kasetë?”

Djemtë e saj u përmendën gjithashtu në rradhët rreth kasetës së vjedhur të seksit, gjë që pa dyshim lëndoi nënën e tyre. Brandon tha për paraqitjen e këtyre projekteve televizive: “Ja ku ajo është, pas një divorci tjetër, duke u përpjekur të vazhdojë me jetën e saj, duke u përpjekur të ketë një lloj normaliteti dhe krejt papritur, ne dëgjojmë për një serial që del për mua, prindërit dhe ajo kasetë e vjedhur”.

“Pse të shqetësohesh për diçka që ndodhi 28 vjet më parë dhe e di që lëndoi dikë? Është pjesa më e keqe e jetës së saj dhe disa tallen me të. Nuk ka kuptim”, shtoi ai duke iu referuar serialit “Pam&Tommy”.

Siç tha Pamela Anderson, ajo vetë u lëndua shumë kur pa këtë çështje të rishfaqet pas kaq shumë vitesh. Ajo deklaroi se ndjeu të njëjtin makth duke filluar përsëri. “Kjo çështje më jep ankthe. Mbrëmë po e mendoja dhe nuk fjeta gjithë natën”, thotë ai.

Në një prej trailerave të publikuar, ylli i “Baywatch” dëgjohet duke thënë se publikimi i videos e ka bërë të ndihet “sëmurë” prej vitesh. “Unë u përpoqa ta heq këtë kasetë të vjedhur nga jeta ime për të mbijetuar. Dhe tani gjithçka po del sërish në sipërfaqe. Ndihem e sëmurë. Më la plagë”, shpjegon Pamela Anderson.

Më pas ajo shprehet se më në fund është gati të tregojë për herë të parë historinë e saj, pasi deri më tani janë lançuar dhjetëra dokumentarë dhe seriale, duke treguar jetën e saj dhe duke u fokusuar në këtë periudhë të errët të jetës së saj. “Dua të marr kontrollin e narrativës për herë të parë”, deklaron ajo.

Sipas përshkrimit të dokumentarit, “Pamela: A Love Story” është “një portret intim dhe human i një prej bombave bionde më të famshme në botë”.

Aty tregohet rrjedha e jetës dhe karriera e Pamela Anderson nga hapat e saj të parë në një qytet të vogël provincial deri në ngritjen e saj si një seks-simbol ndërkombëtar, aktore e famshme, aktiviste dhe së fundi, nënë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb