Kreu i Partisë i Lirisë Ilir Meta ka reaguar në lidhje me mbikqyrjen e territorit nga satelitët, nismë e lançuar dje nga qeveria.

Ai ka shpërndarë deklaratën e pedagoges Mimoza Hafizi, e cila tha se nuk është jo efikase që të shpenzohen 6 milionë euro për satelitët.

Ajo theksoi se sateliti do të qëndrojë mbi Shqipëri vetëm 1 minutë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: