FRANCE


Një burrë që bërtiste me të madhe “Do iu vras të gjithëve” dhe iu turr policëve për t’i vrarë në La Défense afër Parisit, u qëllua për vdekje nga policia.


Një roje njoftoi polcinë se në sheshin përpara La Défense, rreth orës 10.30 minuta, jë burrë kishte rrëmbyer një thikë dhe thoshte se do të vrasë policët.


Një patrullë prej tre policësh iu afrua të dyshuarit, që po afrohej në drejtim të tyre dhe thoshte “Do ju vras”. Të tre oficerët më pas hapën zjarr.

Gjithsej 7 plumba dolën nga armët e policëve, 2 prej të cilëve kanë qëlluar burrin një në gjoks dhe plumbi tjetër në kofshë. Burri ra i vdekur në tokë, ndërsa nuk mund të ngrihej sërish. Ai nuk kishte kartë identiteti me vete.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb