Recete nga znj Eneida
Përbërësit

500 gr miell
1 vezë
250 ml qumësht
50 gr sheqer
12 gr maja
10 gr kripë
50 gr gjalpë

Për mbushjen:

50 gr miell
150 gr sheqer
500 ml qumësht
50 gr gjalpë
2 të verdha vezësh

Për karamelin sipër:
240 gr sheqer
60 ml ujë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: