DURRES

Shëtitorja ‘Taulantia’, e cila mund të quhet padyshim emblema e qytetit bregdetar të Durrësit, po kthehet në një vendgrumbullim mbetjesh inerte. Gjatë natës kamionët depozitojnë në këtë mjedis me qindra ton mbetje.

Investimet kanë qenë spontane dhe pa një plan të mirëfilltë urbanistik, duke bërë që zona shumë e veçantë të mbetet në hije për shkak të problematikave që mbartin duke nisur nga ndotja e madhe e vijës  bregdetare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb