Trupat ruse bombarduan Antonivka dhe Novodmytrivka, rajoni Kherson, duke plagosur një djalë 15-vjeçar dhe një burrë që humbi një këmbë.

“Rajoni Kherson. Pushtuesit bombarduan dy vendbanime. Një djalë 15-vjeçar u plagos gjatë sulmit me artileri në fshatin Antonivka,” postoi në Telegram Zëvendës Shefi i Zyrës së Presidentit Kyrylo Tymoshenko .

Përveç kësaj, sipas Tymoshenko, një burrë u plagos në granatimet e fshatit Novodmytrivka, rrethi Oleksandrivka. Këmba i është shkëputur.

Nënkryetari i OP-së siguroi se viktimat po marrin të gjithë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Siç raportohet, një polic nga rajoni i Mykolaiv u vra gjatë kryerjes së detyrave të tij në rajonin Kherson dhe katër kolegë të tij u plagosën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb