Zlatan Ibrahimovic do të rikthehet në Itali, por ende mbetet një rebus skuadra që do të zgjedhë për të vazhduar karrierën e tij. Në garën e klubeve të Serie A ka hyrë edhe një skuadër e kategorisë së tretë. Duket e pamundur që Ibra ta pranojë këtë sfidë, por Monza e ka seriozisht.


100825824 0d34b464 3a26 49cd Be08 D1e9f1577f28
100825824 0d34b464 3a26 49cd Be08 D1e9f1577f28

Konfirmimi vjen nga Adriano Galliani, ish-administratori i deleguar i Milanit, gjithmonë krahu i djathtë i Silvio Berlusconi, tëshmë padron i klubit që militon në Serie C. “I kam propozuar një kontratë për dy vjet e gjysmë. I thashë, eja te ne. Luaj gjashtë muaj në C, vitin tjetër në B dhe pas dy vitesh jemi në Serie A”, ka thënë Galliani.
(balkanweb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb