Një avion është rrëzuar pasditen e sotme  pranë Milanos , në San Donato  duke u marrë jetën 2 pilotëve dhe 6 pasagjerëve, mes tyre edhe një fëmijë.

Avioni u përplas në një ndërtesë në rinovim pranë metrosë, duke shkaktuar një zjarr të madh.

Ne Nder
 

Shpëtuesit, zjarrfikësit dhe policia mbërritën menjëherë. Avioni, i cili u ngrit nga Milan Linate, ishte drejtuar për në Olbia, në Sardenjë.

 

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: