Kreu i grupit në Ligën e Kombeve ishte objektivi i vetëm i vendosur nga FSHF, çdo përfundim tjetër mund të sillte pasoja, ose më saktë një situatë që askush nuk e dëshironte.

Shqipëria arriti të triumfoj në sfidën e fundit përballë Bjellorusisë duke rrëmbyer kreun dhe duke hapur një kapitull të ri. Rrugëtimi i kuqezinjve në këtë edicion nuk ishte aspak i lehtë, mbi të gjitha i kushtëzuar nga COVID-19.

Presidenti i FSHF, Armand Duka në një intervistë ekskluzive për “News24” ka folur për ecurinë e Kombëtares, të ardhmen e Edy Reja por dhe për disa çështje të tjera shumë të rëndësishme, si incidenti që ndodhi me ish lojtarin e Kombëtares Andi Lila apo kanosja që COVID-19 i bën sërish futbollit shqiptar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb