Një eksperte mbretërore ka deklaruar se mbretëresha Elizabeth II ka vdekur nga një zemër te thyer dhe se nuk ishte kurrë e njëjta pas ndarjes nga jeta e bashkëshortit të saj Philip.

Duke folur në “Entertainment Tonight”, Katie Nicholl, autore e “The New Royals: Trashëgimia e Mbretëreshës Elizabeth dhe e ardhmja e kurorës”, tha për vdekjen e Madhërisë së Saj: “Unë mendoj se ajo në fund vdiq nga një zemër e thyer me të vërtetë. Ajo nuk ishte kurrë e njëjta pasi shkoi Filipi… Ai ishte forca dhe qëndrimi i saj. Ai e mbështeti atë në gjithçka që ajo bëri në jetë. Mendoj se është e drejtë të thuhet se ajo nuk do të ishte mbretëresha që ishte, pa mbështetjen e Filipit”.

Vendi i fundit i prehjes së mbretëreshës është pranë kishës së Shën Georgit në Kështjellën Windsor, pranë ish bashkëshortit të saj.

Publiku do të jetë në gjendje të shikojë vendin e fundit të pushimit të Mbretëreshës nga java e ardhshme, por do të duhet të paguajnë për privilegjin.

Kupola, e cila aktualisht është e mbyllur gjatë periudhës së zisë mbretërore, do të rihapet për vizitorët të enjten më 29 shtator si pjesë e një turneu të përgjithshëm në Kështjellën Ëindsor, që kushton deri në 28,50 £ për të rriturit dhe 15,50 £ për fëmijët.

12121
12121

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb