Princi Harry dhe Meghan Markle u përdorën për të krijuar ushqim për faqet e para në të gjitha gazetat dhe revistat kryesore, në mënyrë që të largohej vëmendja nga thashethemet për lidhjen e pretenduar të Princit William me Rose Hanbury. Pretendimi u bë nga Omid Scobie, siç raportohet nga In Style Magazine. Autori hodhi gjithashtu dritë mbi mënyrën se si Pallati varrosi historitë për tradhrinë e pretenduar të Princit William ndaj Kate Middleton në vitin 2019.

“Fatkeqësisht, nëse një thashethem lihet të bëjë të vetën, ai mund të vrapojë 20 xhiro nëpër botë para se të mendoni se çfarë apo si doni ta trajtoni atë”, tha autori i “Endgame”.

Për ata që nuk e dinë, William u akuzua asokohe se kishte tradhtuar Kate Middleton me Lady Hanbury, e cila ishte një mike e ngushtë e çiftit. Në të njëjtën kohë, mediat ishin të mbushura me histori rreth Meghan, përfshirë grindjen me Kate me veshjen e Princeshës Charlotte në dasmë.

Duke folur për lidhjen e supozuar të William, shkrimtari tha:

“Ata nuk e trajtuan kurrë atë, kështu që ato thashetheme nuk do të zhduken kurrë, edhe pse nuk ka asnjë të vërtetë që sugjeron se ato janë të vërteta. Isha shumë i kujdesshëm në libër që të fokusohesha vërtet në këtë, siç janë akuzat kundër William, Kate dhe pasojat e tyre me Rose Hanbury. Për arsye ligjore, ka kaq shumë gjëra që nuk mund të futemi, por mendova se ishte me të vërtetë e rëndësishme, edhe nëse një thashethem është një thashethem dhe vërtet nuk shoh prova se kjo ka më shumë sesa thjesht një shaka.

Pallati Mbretëror përdori Harry-n për të shpëtuar

Scobie vazhdoi të vuri në dukje se si mendonte se do të ishte interesante të analizonte se si familja mbretërore dhe Pallati i trajtuan polemikat, duke shtuar:

“Skenarët e rasteve më të këqija që ata kishin frikë se do të ndodhnin, e dini, vetëm ato thashetheme do të kishin ndikim të mjaftueshëm, negativ, në reputacionin e William.

Ne ende i shohim ato [thashethemet] të shfaqen në Twitter rregullisht… kjo është diçka që është tepër e dëmshme, mendoj unë, për William. Ndoshta duket edhe më keq, në fakt, se ka pasur një lloj gatishmërie për ta hedhur Harry-n poshtë autobusit thjesht për t’i zhdukur këto gjëra.”

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb