Autoritetet në Ekuador i kanë mundësuar emigrantëve nga Venezuela të transportohen në mënyrë të sigurt me autobusë deri në kufi me Perunë para se vendi të forcojë kontrollet kufitare.

Autobusët do të transportojnë rreth 250 migrantë nga kufiri verior me Kolumbinë, ku ata kanë hyrë ilegalisht në Ekuador, në kufirin me Peru, dhe transporti do të organizohet në ditët në vijim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: