Europa League nis sot fazën e grupeve (18.45). Në grupin E, Liverpool do të përballet me LASK, në takimin që do të zhvillohet në Austri, në Raiffeisen Arena (Linz).

Liverpool: Kelleher, Bajčetić, Konaté, Van Dijk (c), Tsimikas, Endo, Elliott, Gravenberch, Doak, Núñez, Díaz.

LASK: Lawal, Ziereis, Andrade, Luckeneder, Flecker, Horvath, Jovicic, Renner, Zulj, Havel, Ljubicic

Në grupin G, në Moldavi, Roma kërkon fitoren ndaj Sheriff Tiraspol. Ekipi italian i drejtuar nga Mourinho luan me Svilar në portë, përpara tij janë të rreshtuar Ndicka, Mancini dhe Llorente. Mesfusha përbëhet nga Aouar, Cristante, Sanches dhe Karsdorp. Sulmi i është besuar Lukakut, Zaleëski dhe El-Shaaraway. JS

Sheriff Tiraspol (4-3-3): Koval; Tovar, Kiki, Garananga, Artunduaga; Zohouri, Ademo, Fernandes; Ankeye, Talal, Ngom Mbekell.

Roma (3-5-2): Svilar; Mancini, Llorente, Ndicka; Karsdorp, Renato Sanches, Cristante, Aouar, Zalewski; El Shaarawy, Lukaku.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: