Facebook, Instagram dhe WhatsApp janë jashtë funksionit prej disa orësh duke i bërë rrjetet sociale të paarritshme për miliona përdorues.

Aksionet në Facebook, i cili zotëron tre rrjetet  ranë me më shumë se 5 përqind ndërsa ndërprerja në mbarë botën vazhdon.

Por sa i ka kushtuar kjo ndërprerje deri tani Mark Zuckenberg?

Ne korrik Forbes publikoi listën e personave më të pasur në botë ku Zuckenberg ishte renditur në vendin e 5 me 97 milardë dollarë. Në vetëm 5 orë pasuria e tij ka rënë në 90 miliardë pasi ai humbi 7 miliardë. Zuckenberg  i cili zotëron 15% të aksioneve të firmës duket se do të zbresë disa pozicione në ndërprerja vazhdon.

Tan

Ndërkohë deri tani ai ka humbur 5 pozicione duke rrezikuar top 10-shen e personave më të pasur në botë.

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: