Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka uruar për fitoren boksierin shqiptar, Florian Marku, i cili ka fituar për herë të parë titullin kampion bote në IBF.

Përmes një mesazhi në rrjetin social “Facebook”, ambasada shkruan se; “Urime Florian Markut, Kampionit Shqiptar për peshat e lehta të Federatës Ndërkombëtare të Boksit! Ne në Ambasadën Amerikane dërgojmë urimet më të mira për kampionin e parë botëror shqiptar! Urime kampion!”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: