Skandali i basteve në Itali vijon të thellohet gjithnjë e më shumë. Fabrizio Corona, ish “paparaci” i famshëm italian, i kthyer në një personazh televiziv që bën bujë me deklarata e tij, ka zbuluar edhe tre emra të tjerë lojtarësh të cilët janë të përfshirë në skandalin e basteve.

Pas Fagioli-t, Zaniolo-s dhe Tonalit, Corona i shtojë kësaj liste edhe emrat e Federico Gatti (Juventus), Stephan El Shaarawy (Roma) dhe Nicolo Casale (Lazio).

Aaaaa
Aaaaa

Corona “kërcënoi” se së shpejti do të dalin në pah shumë emra të tjerë nga bota e futbollit, të cilët janë të “sëmurë” pas basteve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb