KËLCYRA

Greqia dhe minoriteti i saj në Shqipëri nderojnë sot Festën Kombëtare të ‘Jo’-së e cila sot shënon 80-vjetorin e saj. Zv/ministri i jashtëm grek për grekët jashtë vendit, Kostas Vlasis ka vizituar manastirin e Këlcyrës ku janë varrezat e 3 ushtarëve grekë të rënë gjatë luftës.

Vlasis shoqërohet nga kreu i PBDNJ, Vangjel Dule. Dy vite më parë Festa e ‘Jo’-së u kthye në terror në Bularat të Gjirokastrës pasi ekstremisti Kostandinos Kacifas qëlloi ndaj policisë shqiptare teksa në fund përfundoi i vrarë nga RENEA.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb