TIRANA

Ish- deputetja e PD, Grida Duma ka marrë pjesë në protestën marshim në Tiranë për abuzimin seksual të 15- vjeçares në Babrru nga roja i shkollës së saj.

 

Duma thotë se mbështet nismat ndaj çdo forme të dhunimit dhe abuzimit prandaj kërkon që vajzat dhe gratë të reagojnë pasi turp është të heshtësh prandaj deklaron se ajo mbështet këdo.

STATUSI NGA GRIDA DUMA

Në mbeshtetje të nismës për reagim ndaj çdo forme të dhunimit dhe abuzimit!

#mos hesht! Turp është të heshtësh!

Reago! Më ke mbështetje!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb