Nëse ju pëlqejnë lartësitë, këto pamje do ju japin kënaqësi të veçantë.  Disa nga ndërtesat më të bukura në botë janë pikërisht këto të publikuara në Mail Online.


Manastire, tempuj, kisha, kështjella apo edhe shtëpi në majë shkëmbinjsh e të tilla vende tregojnë që ndërtuesit kanë pasur nerva të çelikta.


Disa prej tyre janë pa aksesueshme, vetëm nëpërmjet ndonjë helikopteri, pasi ngjitja e shëmbinjve në ato zona përbën rrezik të madh për jetën.


Disa nga ndërtesat kanë qëndruar të forta pavarësisht kohës.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: