Kjo është lufta dhe pasojat që ka lënë pas.

Gjithçka duket e shkatërruar. Njerëz që vajtojnë të dashurin e tyre në një funeral me pak veta, një varrezë masive pranë një kishe, makina dhe tanke të djegura.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Këto janë pamjet dramatike që vijnë nga Ukraina, atje ku që prej 24 shkurtit ushtria ruse ka nisur sulmin. BBC ka publikuar disa foto nga drama të ndryshme që ky shtet po vuan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: