TIRANE

Urgjenca në Urgjencën e Pediatrisë së Tiranës vazhdon të jetë problematike.

Radha për të kuruar fëmijët është shumë e madhe. Qytetarët shprehen se duhet të presësh shumë kohë që të vijë radha e fëmijës tënd.

Ata thonë se në pediatri punojnë gjithsej dy mjekë dhe tre infermierë, ndërsa numri i fëmijëve që shkojnë për vizita është shumë i lartë.

(d.xh/Balkanweb)

 

 

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb