FRANCË

Policia franceze ka arrestuar nëntë shqiptarë, ku ndaj tyre rëndon akuza e vjedhjes.Mediat franceze raportojnë se shtetasit shqiptarë, identiteti i të cilëve nuk bëhet me dije, akuzohen për të paktën 70 vjedhje.


Policia ka sekuestruar qindra objekte, bizhuteri, makina si dhe disa armë. Shqiptarët e arrestuar ishin vënë në mbikëqyrje të paktën për një javë me radhë, ndërsa për kapjen e tyre janë angazhuar mbi 130 policë.


Gjithashtu hetimet vijojnë  intensivisht për zbardhjen e plotë të rasteve të vjedhjeve. Të arrestuarit pritet të dalin para trupës gjykuese për t’u njohur me masën e sigurisë.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: