Më poshtë ju njohim me listën e futbollistëve më të shtrenjtë në Champions League, sipas Transfermarkt. Deri në 36 futbollistë në total kanë një vlerësim prej 75 milionë e lart.

Ditët e fundit vlera e tregut të lojtarëve është përditësuar dhe deri në katër i janë bashkuar klubit 100 milionësh. Gazeta “Marca” ka renditur 10 futbollistët që kushtojnë mbi 100 milionë euro.

10.Pedri – Barcelona | 100 milionë €

9.Harry Kane – Bayern Munich | 110 milionë €

8.Phil Foden – Manchester City | 110 milionë €

7.Musiala – Bayern Munich | 110 milionë €

6.Osimhen – Napoli | 120 milionë €

5.Bukayo Saka – Arsenal | 120 milionë €

4.Vinicius Jr. – Real Madrid | 150 milionë €

3.Jude Bellingham – Real Madrid | 150 milionë €

2.Kylian Mbappé – PSG | 180 milionë €

1.Haaland – Manchester City | 180 milionë €

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb