Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, e ka trajtuar bashkëshortin e saj me një dhuratë luksoze për Krishtlindje këtë vit, duke i blerë yllit portugez një makinë Rolls Royce.

37-vjeçari është aktualisht në bisedime me klubin e futbollit të Arabisë Saudite, Al-Nassr, dhe thuhet se është afër marrëveshjes për një marrëveshje historike prej 175 milionë funtesh (198.8 milionë euro) në vit me palën saudite.

Megjithatë, mes bujës së nënshkrimit të një kontrate të re, Ronaldo është parë në Instagramin e tij duke kaluar kohë në shtëpi me familjen e tij dhe duke marrë disa dhurata shumë luksoze nga partnerja e tij që duket të jetë një Rolls Royce krejt e re, e cila mund të vlerësohet me një çmim mbi 250 mijë funte (284 mijë euro).

Ronaldo postoi dhuratën e tij të re në Instagram që ishte e mbështjellë me një fjongo të kuq. Familja e futbollistit u fotografua e ulur në makinë përkrah një burri të veshur si babadimri.

  • foto galeri
  • foto galeri

“Faleminderit dashuria ime”, ka shkruar Ronaldo sipër imazhit që postoi në InstaStory për 523 milionë ndjekësit.

Kanë qenë disa muaj të vështirë për futbollistin, i cili pas acarimit të raporteve me Erik ten Hag në Manchester United këtë vit, u larguar nga klubi me pëlqim të përbashkët, pas intervistës së tij shpërthyese me Piers Morgan, ku ai pranoi se nuk kishte respekt për menaxherin holandez.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë udhëtoi më pas si pjesë e skuadrës portugeze për në Kupën e Botës 2022, ku u përplas përsëri me trajnerin e tij, Fernando Santos, pasi ai refuzoi ta inkuadronte gjatë turneut.
Reklama

Portugalia që atëherë u eliminua nga gara në çerekfinale nga Maroku, pasi Ronaldo erdhi nga pankina për të pasur pak ndikim në lojë, përpara se të largohej nga fusha i përlotur në atë që mund të jetë Kupa e tij e fundit Botërore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb