Edona Vllasalliu 15 vjeçe nga Hajvalia e Prishtinës e cila rezulton e zhdukur prej 2 javësh, është gjetur sot në Ferizaj. Një person ka kontaktuar babanë e saj dhe ky i fundit shkoi ta marrë vajzën, shkruajnë mediat e Kosovës.

Gjetja e Edonës u njoftua nga familja e saj. Policia po merr në pyetje 15-vjeçaren. Adoleshentja Edona Vllasalliu ishte zhdukur prej datës 13 mars 2019. Babai i saj kishte deklaruar në media se Edona nuk kishte pasur asnjë problem, ishte nxënëse e mirë dhe se atë ditë në mënyrë të papritur nuk ishte kthyer në banesë.

(d.xh/ BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb