Google po punon në një funksion të ri për aplikacionin e tij Play Movies, i cili lejon përdoruesit të shikojnë qindra filma falas, por me reklama të aktivizuara.

Kjo është shkruar nga XDA Developers dhe 9to5 Google, e cila raportohet se kishte një pasqyrë në kodin e aplikacionit të ri Play Movies. Ndërsa shkruajnë, një pjesë e kodit tregon qartë “Qindra filma, me disa reklama”.

Siç thonë ata, linja të tjera të kodit flasin më tej në mbështetje të këtij funksioni.

Nuk është plotësisht e qartë, sidoqoftë, cilat filma mund të ofrohen, por ndoshta nuk duhet të shpresojmë për krijimet më të fundit në Hollywood duke pasur parasysh pretendimet se filmat do të jenë falas.

Google ende nuk ka njoftuar zyrtarisht asgjë në lidhje me filmat falas në aplikacionin Play Movies. Megjithatë, nëse këto pretendime janë të vërteta, mund të jetë fillimi i konkurrencës me Netflix, Disney + dhe platforma të ngjashme

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: