Një 42-vjeçar shqiptar, banues në Fornaci të Italisë, është vënë në pranga nga policia pasi dyshohet si autor i një grabitjeje të kryer mbrëmjen e 26 dhjetorit në një lokal.

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari është identifikuar falë kamerave të sigurisë, edhe pse ka qenë me kapuç.

Ai ka arritur që të grabisë 6 mijë euro duke kërcënuar punonjësit e lokalit. Mësohet se 42-vjeçari ka pasur edhe precedentë të më parshëm dhe ka qenë në liri me kusht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb