Erling Haaland fitoi edhe këtë vit “Këpucën e Artë” në Premier League, por lojtari më përcaktues është një tjetër, Cole Palmer i Chelsea-t. Ish futbollisti i Man.City ka marrë pjesë në më shumë gola këtë sezon se çdo lojtar tjetër.

Palmer realizoi 22 gola dhe dhuroi 11 assiste këtë sezon, pra ka marrë pjesë në 33 gola që Chelsea ka realizuar në Premier League, ndërsa Haaland e mbylli sezonin me 27 gola dhe 5 assiste, mori pjesë në 32 gola në total.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb