Teksa ish-kryeministri Sali Berisha kërkonte të merrte fjalën në sallën e Kuvendit për të replikuar me kryeministrin Edi Rama, kryeparlamentarja Lindita Nikolla nuk ia ka lejuar.

Ndonëse Nikolla i përsëriti disa herë se këtë herë nuk kishte vend për replikë, pasi Rama nuk i kishte përmendur emrin, Berisha këmbënguli që të hapej mikrofoni. Këtë gjë kërkuan edhe deputetë të tjerë të PD-së, pjesë e Rithemelimit të Berishës, siç ishte Flamur Noka apo dhe Albana Vokshi.

Ata i bëjnë thirrje Nikollës që të hapte mikrofonin, ndërsa kjo e fundit ia lejoi fjalën Berishës. Për më tepër shihni videon e siguruar për BalkanWeb nga gazetari Osman Stafa.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: