LEZHE- Dy te rinj jane vene ne pranga, pasi u kapen me marijuane. Burime zyrtare nga policia e Lezhes bene me dije se Sead Isufaj, 22 vjeç dhe Sovran Cena, 24 vjeç, ( i dënuar më parë) u kapen me 9 kg lëndë narkotike.

Në kudër të operacioit antidrogë “High speed” i ndjekur me metoda proaktive u kapen në flagrancë në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Shëngjinit”, me mjetin e tyre tip Audi , në të cilin kishin fshehur në pjesën e përparmë të mjetit, 8 pako me lëndë narkotike “Mariuanë”, të cilat pas peshimit rezultuan 9 kg.

Materialet proçedurale në ngarkim të tyre u referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprën penale “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga nenet 283/2-25 të Kodit Penal.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: