DASHI
Ka disa situate që do donit ti kishit nën kontroll, por gjëja më e mirë për të bërë është thjesht të përpiqeni për të shijuar jetën. Nuk ka asnjë arsye që të mos provoni. Jeni i vetëdijshëm për ato që po ndodhin rreth jush e mund të dëmtojë lumturinë tuaj deri diku, por asgje nuk është e pandreqshme.
DEMI
Ju keni të gjitha mundesitë për të qënë të lumtur, por ju duhet absolutisht të përpiqeni për më shumë , për të qëndruar të qetë edhe në vazhdimësi. Së pari, ju duhet të përpiqeni për të përmirësuar idetë tuaja dhe pastaj njerëzit që ju duan do të ju jap një dorë në këtë projekt, duke vazhduar tju mbajnë të lumtur edhe më pas.
BINJAKËT
Ka shumë pyetje që ju duhet të përgjigjeni, por nuk ka përgjigje kur çështja është gjithmonë e njëjtë! Keni kohë që sforconi veten pasi shumë njerëz presin nga ju , por të jeni të sigurtë që do ndroni mëndje pasi do keni mundur të bëni dicka. Për momentin cështjet tuaja personale do lihen pas dore.
GAFORJA
Nuk ka asnjë mënyrë në këtë kohë për të ju tregouar se çfarë është e mundur ose jo për të bërë, kështu dhe mundesite për të shprehur veten më mirë, ose të marrni atë që ju doni të dëgjoni, jan pak larg për momentin. Në thelb kjo është një ditë si çdo tjetër dhe gjithmonë mund të provoni dicka të re.
LUANI
Kini kujdes me njerëzit që ju rrethonjë në këtë periudhë, sepse me të vërtetë është e vështirë për tu marrë me të gjithë, ose do afrohen më shumë ose do i largoni që të gjithë papritur. Mundohuni të mbani integritetin tuaj më të fortë, por në të njëjtën kohë edhe të përpiqeni për të përmirësuar mënyrën që ju bëni, thjesht ndryshe. Ju do të shihni se do te keni rezultate.
VIRGJËRESHA
Nëse ju nuk jeni në gjëndje të merrni vendime te cilat ju çojnë më shumë në zhgënjim, atëherë kjo do të thotë se ju nuk jeni mjaft të sigurt. Në disa raste ju mund të zhgënjeni e dikë tjetër. Nuk mund të përjashtojmë faktin nëse kjo është ajo që ju duhet të bëni. Nuk është mirë të hiqni dorë nga synimet tuaja.
PESHORJA
Mundohuni të keni kujdes për ata që janë më të prekshëm, edhe pse ju e dini shumë mirë se kjo është vetëm një “maskë” në mënyrë që të pretendojë se turpi i tyrë është vetëm përtesë! Në këtë ditë, do të merreni me këta lloj njerëzish të cilët kanë nevojë për ju , e duhet të tregoheni të mencur e të punoni si një ekip me rregulla për ti mbajtur pranë ata.
AKREPI
Mos kini frikë nga të qenit i ftohtë ose shumë pak të përfshire në një çështje që nuk ka të bëjë me ju, sepse çdo gjë ka kohën e vet në të cilën ajo do të përballet, me siguri nuk ju jepet shansi te ankoheni. Mbi të gjitha, duhet të zgjedhni se cila është mënyra më e mirë për të ruajtur disa interesa dhe të bëni pyetje.
SHIGJETARI
Është momenti për të lënë pas punën tuaj, sepse në këtë ditë do të jetë më mirë të përpiqeni për t’u çlodhur dhe të hiqni të gjithë stresin e akumuluar kohët e fundit.
Ka reagime të shumta në lidhje me punën e tyre, por ajo që është e sigurt është se ju duhet të mendoni për të kur është koha për të menduar. Ju keni gjithë kohën në ditët e ardhshme.
BRICJAPI
Sot do të duhet të marrni vendime që nuk janë ato si ato te përditshmet. Rëndësia e tyre është tepër e madhe.Sigurisht ju ende mund të mendoni rreth saj, kështu që nuk ka asnjë arsye që të nguteni. Merrni parasysh deklaratat e ndryshme e mos besoni te shumë persona.
UJORI
Kohët e fundit ju keni bërë shumë gabime me njerëzit të caktuar të cilet ju kanë besuar . Mos kini pretendime të tepruara nga ata që thjesht jeni. Nuk duhet patur zili të tepruar, por kjo me siguri do të jetë më mirë që të përpiqeni për të korrigjuar gabimet tuaja dhe të angazhoheni më shumë se kaq. Pendimet shumë here janë të padobishme.
PESHQIT
Jeni treguar mjaft të kujdesshëm në këtë periudhë në të cilën ka patur kurth, veçanërisht në problemet e punës. Është momenti të planifikoni pushimet. Për momentin, në vend që të përpiqeni për të arritur qëllimet e medha përgatisni anen financiare.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb