Dashi
Ndonjehere duhet te merrni persiper pergjegjsite tuaja, dhe te jeni stabel me idete tuaja. Nese dje e keni refuzuar dike, sot nuk mund ta beni mik per jete. Sjellja e qendrushme ne cfaredo lloj marrdhenie eshte e rendesishme, sidomos ne aspektin profesional. Do jete nje pike ne favorin ose disfavorin tuaj.
Demi
Mardheniet tuaja si ato personale po ashtu dhe ato profesionale nuk po ecin ne rrugen e duhur. Po beni gjithcka gabim, vetem pasi nuk doni qe te ndryshoni menyren tuaj te te sjellurit. Te mos qenurit etik, nuk kerkon shume profesionalizem, jo cdo kush mund ta kuptoje gjendjen tuaj shpirterore, pershtatjuni ambjentit, dhe mos beni me koken tuaj.
Binjaket
Jo gjithmone do ju jepet rasti te punoni per ceshtje qe ju pelqejne, na ndodh shpesh qe puna vjen me aq vrull saqe nuk na le hapesira ta bejme me qef. Sot mos u merni me ceshtje qe i perkasin familjes, pasi do i komplikoni dhe me teper situaten. Lereni per nje moment me te vone, mos veproni shpejt por veproni sipas institktit.
Gaforja
Mbase nuk do jeni ne gjendje te mendoni ne menyre te drejte per shkak se disa njerez ju kane turbulluar idete, per disa ceshej elementare. Ju jeni treguar teper te duruar duke sqaruar dhe shpejguar, mos harxhoni me teper kohe duke dhene sqarime, por fokusohini ne ceshtje qe vertet ja vlejene.
Luani
Cdo here qe marrim nje projekt apo ceshtje ne dore duhet te shohim me imtesi dhe detajet. Sot do ju mungoje shpirti i gares apo punes, dhe do i merrni gjerat me lehte nga c duhet. Mos u terhiqni nga emocioni, por qendrojini besnike logjikes.
Virgjeresha
Jo te gjithe mendojne apo arsyetojne si ju. Mendoni se jeni me etike se te tjeret, por dhe e juaja nuk mund te quhet etike perfekte. Ndonjehere duhet e shihni dhe te ndjeni ate qe eshte brenda jush apo te tjereve. Pasi pa dashur i lendojme ndonjehre te tjeret.
Peshorja
Sot duhet te bashkpunoni me disa njerez per te aritur objektivat tuaja profesionale, nuk jeni robot, prandja mos u perpiqni tja dilni i vetem. Nuk do ndodhe asgje e keqe nese kerkoni ndihme madje perkundrazi do i njihni dhe me mire koleget tuaj, dhe do kuptoni qe asgje sbehet vetem.
Akrepi
Do keni perplasje me dike sot, eshte ceshtje xhelozie ne aspektin profesional, ka njerez rotull jush qe mendojne se jane te pa zevendesushem dhe unike ne ate qe dijne te bejne. Ajo qe duhet te beni eshte te tregoheni sa me shkathet, qe te kuptohete dhe nga te tjeret vlerat tuaja ne pune.
SHIGJETARI
Ne kete dite do te ndjeni qe dikush po ju fsheh dicka, kete dyshim do e shihni me teper tek njerzit qe keni me prane.Partneri juaj nuk do te jete ne paqe pasi jeni ju qe do e vini ne siklet me dyshimin tuaj, ose njerez te tjere ne familjen tuaj. Prandaj eshte me mire qe te shihni brenda vetes suaj qe te mos beheni dhe shume shtyper per te tjeret.
BRICJAPI
E dini shume mire kush eshte celesi i lumturise suaj, por i vetme nuk do arrini dot. Keni gjithmone nevoje per dike qe ju ploteson shpirterisht. Ndani me te gjithcka, nga gjerat me te vogla deri tek me te medhate. Prania e njeriut te zemres do ju beje te kaloni momente magjike.
UJORI
Mos u fokusoni vetem tek karriera sot, pasi njerizit rreth jush do te mendojne se jeni teper te paskrupullt dhe nuk do ju shohin me si me pare.
Me siguri do te ndiheni shume aktive dhe me nje deshire te madhe per te punuar, por mos e ekzagjeroni me bisedat tuaja te gjata rreth punes. Eshte mire te kesh ide por deri ne nje fare mase.
PESHQIT
Nese nuk dini te rrini pa bere asgje, eshte mire qe sot ti jepini nje dore projektit tuaj te cilin nuk arritet ta benit dikur sic deshet. Bejeni per qefin tuaj dhe pa mbeshtetjen e askujt. vetëm për të provuar se dhe ju jeni gjithashtu në gjendje për të zhvilluar diçka inovative dhe funksionale.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb