Dashi

Dita fillon me një notë shumë të sigurt. Me kalimin e orëve, ka të ngjarë të ndjeni gjithnjë e më shumë frikë për javën në vazhdim. Bëni një plan solid në mëngjes përpara se të fillojë kjo frikë dhe t’ju vështirësojë të arrini ndonjë gjë.

Demi

Jeni në humor shumë të mirë. Ju ndjeni një harmoni të mrekullueshme të brendshme me veten tuaj dhe kjo me siguri do të ketë efekte pozitive në krijimin e harmonisë me njerëzit përreth jush. Besoni se mund ta mbani këtë ndjenjë gjatë javës së punës në vazhdim.

Binjaket

Ju mendoni se të tjerët po i anashkalojnë çështjet dhe nuk po merren me të vërtetë me gjërat kokë më kokë. Ky është me siguri rasti. Pavarësisht nëse jeni në punë apo jo, mendja juaj merret me mënyrën se si do ta trajtoni këtë gjatë javës së ardhshme.

Gaforrja

Me kalimin e ditës, do të ndiheni gjithnjë e më social. Ju do të dëshironi të jeni të rrethuar nga shoqëria e mirë. Plotësojeni tani përpara se të fillojë java e punës. Nëse ju duhet të shkoni në punë sot, shoqëria e të tjerëve do t’ju ndihmojë.

Luani

Gjatë orëve të mëngjesit, mund ta keni të vështirë të shmangni të menduarit për çështje dhe probleme që lidhen me punën, pavarësisht nëse jeni në punë apo jo. Sigurohuni që të mos i lini këto mendime t’ju konsumojnë për pjesën tjetër të ditës.

Virgjeresha

Kjo është një pasdite dhe mbrëmje e mirë për ju që të jeni social dhe të relaksuar në mënyrë që të mund t’i largoni nga koka çështjet e punës. Pavarësisht nëse jeni në punë gjatë ditës apo jo, rezervoni orët e mbrëmjes për argëtim me miqtë dhe/ose të dashurit nëse është e mundur.

Peshorja

Meqenëse jeni kaq të ndjeshëm ndaj energjisë së njerëzve të tjerë, është shumë e lehtë për ju të mbani mendisht përshtypjet dhe përvojat që keni pasur gjatë javës. Lërini këto gjëra të shkojnë në mënyrë që të mund të filloni të freskët kur të vijë mëngjesi i nesërm.

Akrepi

Humori juaj nuk është veçanërisht i fortë sot, kështu që është po aq mirë që nuk jeni në punë, ose përndryshe gjendja juaj e përgjithshme do të ishte shumë më e keqe. Nëse duhet të kaloni kohë në punë, bëni çmos për të bërë paqe në vend të luftës me ata që ju rrethojnë.

Shigjetari

Pavarësisht nëse jeni në punën tuaj sot apo jo, kjo nuk është një kohë e mirë për të marrë ndonjë vendim të rëndësishëm në lidhje me karrierën tuaj. Mendja juaj nuk është plotësisht e bazuar, dhe çdo vendim i marrë sot nuk ka gjasa të dalë siç është planifikuar. Jepini vetes një pushim.

Bricjapi

Dita do të fillojë mjaft e ngadaltë dhe madje paksa zhgënjyese, por mos u shqetësoni. Nga pasditja, ritmi do të rritet dhe ju do të jeni shumë më në harmoni me ata me të cilët punoni dhe për të cilët do t’ju jepet një fillim i mrekullueshëm për javën e punës në vazhdim.

Ujori

Mos i analizoni shumë skenat dhe bisedat që ju vërshojnë në kokë nga java e kaluar. Ju ka të ngjarë të mësoni shumë. Kjo mund të vendosë një ton shumë të vështirë për javën në vazhdim. Në vend të kësaj, thjesht lërini këto zëra të shkojnë.

Peshqit

Një pushim i shumëpritur ose një lëvizje që keni shpresuar të bëni, më në fund mund të jetë e mundur sot. Aspekti sentimental paraqitet në formë pozitive dhe kjo inkurajon për një udhëtim jashtë qytetit. Tregoni kujdes me shpenzimet e panevojshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: