Besiktas pësoi disfatë 1-0 ndaj Galatasaray në ndeshjen e kampionatit turk. Takimi u vendos nga një autogol i shpejtë, që në minutën e parë. Futbollisti shqiptar i Besiktas, Milot Rashica është shfaqur i zhgënjyer pas ndeshjes.

“Jam vërtet i trishtuar. Në përgjithësi, mund të them se luajtëm ndeshjen më të mirë të sezonit. Qarkulluam topin, krijuam rastet tona, por nuk arritëm të shënonim gol. Na mungoi finalizimi, teksa pësuam një gol të shpifur. Fatkeqësisht shënuam autogol. Jam i trishtuar që nuk arritëm të fitonim derbin”, – Tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: