Një 40-vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët e Livornos në Itali dhe u dërgua në burg pas ekzekutimit të një urdhri të lëshuar nga Prokuroria Publike në Gjykatën e Apelit të Firences për të shlyer një dënim prej 4 vitesh e 5 muaj burg.

Në fakt, dënimi u bë i formës së prerë për një sërë krimesh të kryera ndër vite, përfshirë ndalimin për qëllime shpërndarjeje droge në bashkëpunim me bashkatdhetarë të tjerë.

Ai kishte kaluar një periudhë nën arrest shtëpiak, më pas i ishte nënshtruar paraburgimit shtëpiak me një byzylyk elektronik të cilin po e shërbente në shtëpinë e tij në Livorno, ku u gjurmua nga policia. Me përfundimin e formaliteteve, 40-vjeçari u dërgua në Sughere.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: