I zhdukur në Arizona që prej të shtunës më 20 gusht është gjetur trupi i pajetë yllit të muzikës Country, Luke Bell.

Këngëtari i njohur ishte 32-vjeç. Departamenti i Policisë në Tuscon konfirmoi se ai u gjet i vdekur në zonën e qendrës së qytetit.

Gjithashtu u bë me dije se ishte  trupi i këngëtarit ishte vendosur pranë rrugëve North Craycroft dhe East Grant..

I lindur në Kentaki në vitin 1990, por i rritur në Wyoming, Bell përfundimisht u vendos në Austin, Teksas, ku filloi të zhvillonte një tingull tradicional të muzikës country. Ai gjithashtu regjistroi dy albume.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: