Një alpinist britanik i shpallur i zhdukur prej 3 muajsh, është gjetur i vdekur në Alpet e Zvicrës.

Bëhet fjalë për 29-vjeçarin, Aidan Roche, nga Middlesbrough, i cili humbi kontaktet me familjarët që prej muajit qershor, ndërsa po eksploronte shtegun Eiger në Alpet zvicerane.

Roche kishte qenë në ditën e 12-të të një udhëtimi kampingu dy-javor dhe besohet se po kthehej në karvanin e tij pasi vizitoi një akullnajë kur u zhduk.

7
7

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb