Një burrë është arrestuar në Tokio të enjten në mëngjes, pasi përplasi makinën e tij përmes një pengese rreth 100 metra nga ambasada izraelite, duke plagosur një oficer policie.

Video e incidentit tregoi makinën pasi u përplas përmes barrikadës. Transmetuesi japonez NHK tha se burri, rreth të 50-tave, besohet të jetë pjesë e një grupi të krahut të djathtë.

Nuk dihet menjëherë nëse incidenti ishte i qëllimshëm.

Ambasadat dhe konsullatat izraelite kanë rritur sigurinë në mbarë botën gjatë muajit të kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb