Një cisternë që mbante rreth 40 mijë litra nafte, shpërtheu të enjten pasdite përgjatë rrugës shtetërore 655 që të çon nga Foggia në Candela, në Itali pasi u përplas me një makinë.

Shoferi ka mundur të shpëtojë mrekullisht pasi është hedhur nga dritarja ndërkohë që ka mbetur i plagosur rëndë drejtuesi i makinës.

 

Cisterne2

Pas përplasjes, sipas zjarrfikësve, ka pasur një derdhje të parë të lëngjeve, pastaj shpërthim. Për fat të mirë, në anën tjetër të rrugës ishte një ekip zjarrfikësish të angazhuar në shuarjen e drurit të furçës: para se të ndodhte shpërthimi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb