Një 35-vjeçare kanadeze, me pushime në Itali, dyshohet se ka pësuar dhunë në grup pranë Firences. Hetimet e karabinierëve janë duke u zhvilluar pas denoncimit të viktimës, e cila, sipas asaj që raportoi tregoi se kishte pësuar një përdhunim në grup në Impruneta, në kodrat përreth kryeqytetit toskan, natën mes të premtes dhe të shtunës së kaluar.

Katër burra – sipas denoncimit të turistes – dyshohet se kanë abuzuar me të pas një mbrëmjeje të kaluar së bashku në një klub. Gruaja, duke udhëtuar e vetme në Itali, dyshohet se takoi sulmuesit e saj në restorant dhe ndërsa dy e përdhunuan atë, të paktën një nga të tjerët thuhet se e filmoi përdhunimin me një celular. Të katër burrat, sipas një rikonstruksioni fillestar, kanë përfituar nga gjendja e dehur e 35-vjeçares, e cila më pas vendosi të denonconte dhunën.

Hetimi nisi kur gruaja kërkoi ndihmë në një lokal të nesërmen në mëngjes. Ka qenë vetë ajo që ka vënë në dukje sulmuesit e dyshuar. Hetimet koordinohen nga prokurorja Beatrice Giunti e prokurorit të Firences, e cila përveç marrjes së dëshmisë së gruas, ka marrë edhe videon që do të bëhej në fund të asaj mbrëmjeje.

(fanpage/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb