Dokumentari i ri i Neymarit po transmetohet tani në Netflix dhe në të mund të shihni yllin e Paris Saint-Germain të përfshirë në një shkëmbim të nxehtë me babanë e tij, i cili kujdeset edhe për marketingun e tij.

Në një episod të emisionit të ri ‘Neymar: The Perfect Chaos’, shohim se braziliani dhe babai i tij përplasen për akuzën e përdhunimit të lojtarit, me Neymar Senior që i kërkon djalit të tij të jetë më i kujdesshëm dhe të pranojë ndihmën e tij.

“Unë dua që ju të kuptoni se nuk mund të rrezikoni më. Ajo që dua t’ju them është se nëse ju ndodh diçka, shqetësimi im kryesor është që të gjitha përpjekjet tona për të ndërtuar imazhin tuaj të humbasin”.

“Nuk mund të jem gjithmonë pranë teje. Dikur kam qenë dhe të pëlqente, tani nuk do që unë të jem. Por dikush duhet të të mbrojë”.

“Ata kanë akuzuar djalin tim për përdhunim. Unë mund të jem i bezdisshëm, por unë ju mbroj”, ishin fjalët e Neymar Senior.

Sulmuesi 29-vjeçar u përgjigj me inat, duke bërtitur dhe duke u zënë me mënyrën se si i flet babai i tij, jo vetëm me të, por edhe me të tjerët.

“Sigurisht, por nuk më pëlqen mënyra se si u flet njerëzve. Nuk po flas për atë që sapo ka ndodhur, dua të them në përgjithësi”.

“Ti je shumë agresiv ndonjëherë. E di që u ndodh të gjithëve… ky është problemi, por është mirë”.

“Dua të them vetëm se nuk do të flisja kështu. Nëse bëj një gabim, dua një debat të shëndetshëm. Po mundohem të argëtohem por nuk mundem. Kjo është beteja ime me veten. Ju thoni shumë gjëra, prandaj”, përgjigjet Neymar Jr.

Dokumentari i ri jep një vështrim nga prapaskenat e karrierës së plotë të Neymarit deri më sot, duke përfshirë kalimin e tij nga Santos te Barcelona dhe më pas nga Barcelona te PSG.

Si dhe vetë lojtari dhe babai i tij, ai përfshin gjithashtu intervista me ish-bashkëlojtarët e tanishëm dhe figura të tjera të futbollit, si Lionel Messi, Luis Suarez dhe David Beckham.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb