Jerusalemi është mbuluar nga reshje të dendura dëbore.

Sipas mediave të huaja, kupola ikonë e artë e Shkëmbit të qytetit të shenjtë u pluhuros me borë të enjten.

Autostradat kryesore për në Jerusalem dhe arteriet kryesore të tij u bllokuan dhe shkollat dhe bizneset u mbyllën gjatë ditës ndërsa borëpastruesit komunalë punonin për të pastruar rrugët.

Policia izraelite mbylli gjithashtu autostradat kryesore në Bregun Perëndimor malor për shkak të kushteve të rrezikshme të rrugëve.

Një stuhi dimërore ka goditur Mesdheun Lindor, duke sjellë shira të dendur dhe erë në Lindjen e Mesme ndërkohë që Stambolli dhe Athina u mbuluan nga bora në fillim të kësaj jave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: