Jon Bon Jovi ka pranuar se e ka kaluar kufirin disa herë gjatë martesës së tij 34-vjeçare me gruan e tij, Dorothea Hurley.

Duke folur për Independent, ylli 62-vjeçar i rock-ut tha: “Këto janë të gjitha klishe të shkëlqyera tha ylli i rock-ut. Çështja është të mos gënjesh kurrë se ke qenë shenjtor, por edhe të mos jesh aq budalla sa të prishësh jetën familjare”.

Bon Jovi pranoi se martesa e tyre zgjati kaq gjatë për shkak të durimit të gruas së tij dhe tolerancës ndaj tradhtisë së tij ndër vite. Ai shpjegoi gjithashtu se ata kanë një ” admirim të ndërsjellë dhe janë mjaft me fat që janë rritur së bashku”.

Bon Jovi pranoi se ishte penduar për lidhjet e tij të shumta jashtëmartesore në këngën e tij të vitit 1993, “Bed of Roses”

Këngëtari i njohur u martua me Harley-n në Las Vegas në vitin 1989, me të cilën ishte që në shkollë.

Ata vazhduan të jenë bashkë dhe kanë katër fëmijë: 29-vjeçarin Jesse, 21-vjeçarin Jake, 20-vjeçarin Romeo dhe 30-vjeçarin Stephanie.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb